Shisha

Shisha

VODNÁ FAJKA - SHISHA

Z HISTÓRIE

 Vodné fajky majú už dlhú históriu a ich rodiskom je orientálna India. Odtiaľ dostali meno hookah. Prvé vodné fajky boli kokosové orechy s dierou na trubicu. Používali sa na fajčenie ópia a hašišu, neskôr čistého tabaku. Až pred 5 storočiami v Turecku nadobudli vodné fajky tvary podobné súčasným. Neskôr vodná fajka prenikla do Sýrie, Libanonu až do Egyptu a Maroka. V Afrike získala vodná fajka nové pomenovanie- shisha. V súčastnosti sa tešia veľkej popularite po celom svete.

Krúžka

 Krúžka sa robia veľmi jednoducho, našpúlite pery do tvaru “O”, a začnete jemne vydychovať dym, spôsobom pripomínajúcim odkašľanie – ale musí to byť veľmi jemné. Minimálne, inak si rozfúkate dym.  Možno sa to nepodarí hneď na prvý šup ale časom a vytrvalým tréningom to zvládnete.

2 Spôsob krúžkovania je, že začnete pomaly otvárať ústa, a potom náhle vyfúknete dym, spolu s prudkým polozavretím úst. Ústa stačí otvoriť do polovice, a zatvoriť do asi 1/5.

3 Spôsob, potiahnete do seba z plných pľúc, nastavíte pery v tvare “O” a začnete si jemne klepať do líca ukazovákom a prostredníkom zároveň, počas jemného vyfukovania dymu.

Poznámka: Krúžka môžete robiť iba v uzavretých priestoroch kde je minimálne rozvírený vzduch. Takže zatvorte okná, dvere a horsa do krúžkovania ... :D

Chcete strieľať krúžka extrémnou rýchlosťou ? - Vezmite si rúrku od alobalu, a nasaďte pred ústa tak aby z nej neunikal dym, potom do nej vypustite trošku dymu, keď už bude naplnená dymom, začnete robiť s perami krátke reflexívne výdychy, ako keby ste išli povedať "P" musia byť silné ale zároveň jemné, v žiadnom prípade nesmiete do nej fúkať, krúžky začnú vystrelovať veľmi rýchlo a doletia cca 2 metre. Pri správnej technike J.

Srdiečka

Takže, srdiečka sú pomerne jednoduché návodom ale ťažký tréning vám dá zabrať. Jednoducho, tí čo už vedia vyfukovať krúžka skúste si dať malíček pred hornú peru, ten bude tvarovat hornú stranu krúžka, do tvaru srdca a máš to .

Bublifuk

Snáď k tomu netreba veľa vypisovať, jednoducho vezmi bublifuk, potiahni si z fajky, a fúkaj bubliny J.

Fernet

Ak zmiešaťe vodu so štipkou fernetu, užijete si neopakovateľnú chuť voďárka J.

Shisha - Vodná fajka

Galéria